قطره ای اشک بر مزار شهداء

قطره ای اشک بر مزار شهداء

حوت خونین و یاد واره شقایق های پر پر شده و به خون غنوده هرات باستان در حالی فرا می رسد که درست 39 سال پیش مردم سلحشور این خطه قهرمانان خیز در مقابل زورمندان و طاغوت پرستان

قطره ای اشک بر مزار شهداء

پرچم توحید را بر دوش کشیدند و با نعره الحاد بر انداز الله اکبر و قیام کم نظیر خود توانستند پیروزی خون را بر فولاد تجربه نمایند.

اوضاع نا هنجار کشور شیوع مفاسد اخلاقی و ترغیب کردن جوانان بسوی مفکوره الحادی و دها نکات منفی باعث گردید که بعد از چندین دهه بار دیگر گلواژه شهادت در اوراق تاریخ معاصر کشور به عنوان ثبت است بر جریده عالم دوام ما آذین بخشد.

اگر به مفهوم شهادت نگاه ژرف نماییم به این نکته پی خواهیم برد که شهادت عرض پیام به وسیله ای حزن است.

شهدا با شهادتش مبرهن نمود که جوانان در قلم رنگ شفاء نیست دوای درد استبداد خون است.
ز خون بنویس بر در و دیوار ظالم                 که آخر سیل این بنیاد خون است.

آری! شهدا قبل از شهادتشان شاهد حالت رقتبار همنوعان خود بوده و مشاهده می کردند که چگونه دست پروردگان! جانب و ماده پرست معتقدات دینی شان را به باد استهزا گرفته اند و بساط الحاد و فساد عملاً در حال گسترانیدن است بنا بر این شهدا شهدا شاهد این مصیبت عظیم و جانگاه بوده و به خاطر اعلای کلمه الله و زدودن جراثیم از جامعه اسلامی شهادت را بر زنده گی اسارت ترجیج دادند تا باشد نسل های آینده در سایه احکام قدسیه اسلام زنده گی با عزت و مملو از نجابت داشته باشند و از این که به فحوای آیه کریمه: (وَلَا تَقُولُوا لِمَن يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَٰكِن لَّا تَشْعُرُونَ) سوره بقره – 154 ترجمه: و به آنها که در راه خدا کشته می شوند، مرده نگویید، بلکه آنان زنده اند ، ولی شما نمی فهمید.

پس ای برادر و خواهر مسلمان که خود را وارثین شهدا 24 حوت قلمداد می کنید و بر قهرمانی این دلیر مردان خدا پرست مباهات می ورزید مگر آنان عملکرد ما را مشاهده نمی کند که تنها از قیام شان می گوییم و از پیام خون دادن آن ها بی خبریم. آیا ما در قبال آرمان های شان رفع مسئولیت نموده ایم یا خیر؟ مگر شهداء انقلاب اسلامی و بلخصوص شهداء 24 حوت هرات ما را نمی بینید که چگونه در منجلات شهوت دست و پا می زنیم مگر امروز در همین شهر اولیاء الله و شهداء چه فجایعی نیست که انجام نمی گیرد. قتل، چور و چپاول، حرمت، اختطاف، رشوه، احتکار، سود و بلآخره عده ای به اصطلاح روشن فکر و مترقی؟ که می توان تاریک فکر گفت، به بهانه آزادی بیان علناً به احکام جاویدانه اسلام دهن کجی و جسارت می کنند زمانی در کسوت محصل و گاهی به عنوان اهل قلم حساسیت دینی ما را تحت ذره بین خود قرار می دهند اگر خدا نخواسته با داران شان بی توجهی مسلمانان را در مقابل دین مداری احساس کرد. آنگاه به سراغ عملی کردن اهداف شوم. پس فطرتان یهودی و نصرانی خویش بر آیند و زمینه را برای ترویج بی دینی مساعد سازند. بنا بر این آنچه گفته شد رهروان راستین شهداء 24 حوت در شرایط کنونی به یک آزمون بسیار بزرگ خداوندی قرار گرفته تا زمانی که مردم مسلمان ما واقعاً از جان و دل تائب و نادم عرض وجود ننمایند و به آرمان های عزیزان از دست رفته جامه عمل نپوشاند به یقین می توان گفت که بوی خوش فلاح رستگاری دنیوی و اخروی به مشام ما نخواهند رسید و در فردای قیامت به حضور خداوند توانا هیچگونه پاسخی نخواهیم داشت، پس امروز جا دارد که قطرات اشک را بر مزار شهدای گلگون کفن فراموش شده 24 حوت هرات نثار نماییم. گر چه ما آن ها را فراموش کرده ایم ولی خوب است که به یاد ارحم الراحمین می باشد.

بهار حوت

بحر دیدم غرقه در خون کشورم آمد به یاد                   ابر دیدم پر ز طوفان لشکرم آمد به یاد

موج را دیدم که خشم آلود بر ساحل گذشت                  در مصاف حق و باطل خنجرم آمد به یاد

سرخی رنگ افق دیدم به دور آسمان                         پر زخون چون لاله رنگین سنگرم آم به یاد

کاخ های ظلم را دیدم که بر هم می زند                      غرش الله اکبر خیبرم آمد به یاد

در ره حق هر چه دیدم رنج و جور جاهلان                 صبر و امید رسول سرورم آمد به یاد

صبح «دلجو» بر چمن زار شهیدان دیده ام                  لاله را آتش به دامان اخگرم آمد به یاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *