آماده گی برای رمضان المبارک

بازدیدها: 1338

آماده گی برای رمضان المبارک

ذات اقدس الهی بار دیگر مجموعه برکات و فیوضاتش را در ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه بخشش و غفران شامل حال افرادی می کنند که هنوز هم راه عصیان را در پیش گرفته و از هدف اصلی آفرینش خود که همانا عبادت کردن ایزد تعالی است بی خبر اند، خداوند ار حم الراحمین با رحمت واسعه اش همواره بنده گان عاصی و خاطی را مورد تفقد و الطاف بی کرانش قرار می دهد. و در حقیقت آمدن رمضان المبارک بهترین فرصتی است که همه ای انسان به خود آیند تا به خدا رسند.

باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ

گر کـــــافر و بت پرستی باز آ

این درگه ما درگه نومیدی نیست

صد بار اگر توبـــــه شکستی باز آ

آری! ماه پر اجلال رمضان در هر سال خانه و کاشانه ای امت اسلام را دق الباب می نماید که:

هان! ای اشرف المخلوقات! تا چند در قید اسارت ابلیس لعین و تلذ ذات دنیوی قرار دارید و خواب غفلت بر مشاعر وجودت مسّولی باشد؟

مگر وقت آن فراه نرسیده که ضمن روزه گرفتن واحیأ لیالی با حضرت دوست در خلوت نشست و با یاد آن ذات بی همتا قلوب تان را از زنگبار گناهان دانسته و ندانسته صیقل دهید، از گذشته های پر نحوست خود منفعل شوید و قطرات اشک ندامت را به بار گاه کبریایی تقدیم نمایید تا سبب خاموش شدن لهیب آتش یوم الجزا شده باشد؟

بیائید پدیده ی شوم اسراف و تبذیر را کنار گذاشته دست تعاون را بسوی آنانکه در خانه شان جز از رنج و تهیدستی خبری نیست دراز نموده و بر مسیل سلف صالح قدم گذاشته که الحق (دست بالا بهتر است از دست پایین).

با آمدن رمضان خاطره ی تابناک غزوه ی بدر و جان نثاری یاران پاک باز پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم بار دیگر در محراق توجه امت مسلمه قرار می گیرد و یادمان می آید که چگونه پیامبر بزرگ اسلام با تعدادی اند که صحابه ی کرام ستون فقرات شرک و بت پرستی را در هم کو

بید و در فرجام با شکوه مندی وصولت بی نذیر شالوده ای حکومت الله را در پهن گیتی بر مبنای تقوی و عدالت اجتماعی ایجاد نمودند.

حامد مروی

در این ایام پر برکت و رحمت ما را از نسیم دعا فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *